In sommige gevallen kan het handig zijn dat je de WYSIWYG editor uitschakelt. Het kan namelijk zo zijn dat als je van de visuele functie naar een tekst functie gaat bij een bericht dat je alles kwijt bent.
Het gebeurt niet vaak, maar het kan gebeuren als je van de ene naar de andere schrijfmodes gaat dat hij bijvoorbeeld de opmaak wist.
Om dit te voorkomen kun je de WYSIWYG teksteditor uitschakelen.

We willen dat je standaard als je een nieuwe pagina of een nieuw bericht gaat schrijven de HTML, ook wel de tekst editor ziet.
Om dit in te stellen volg je onderstaande stappen.
- Login op je WordPress dashboard
- Ga naar: Gebruikers > Je profiel
- Selecteer de optie: De wysiwyg-teksteditor uitschakelen tijdens het schrijven
- Klik op Wijzigingen opslaan

Als je nu een nieuwe pagina of bericht gaat aanmaken start je automatisch in het Tekst gedeelte van je bericht.
Je hoeft nu niet meer heen en weer te klikken tussen tekst en visueel. Natuurlijk kan het voor de minder goede website bouwer niet handig zijn om in het tekstgedeelte te werken.
We raden dit dan ook niet aan om standaard te gebruiken als je als ondernemer een website gaat bouwen.
Heb je nog vragen over deze handleiding, laat dan gerust hieronder een reactie achter.

Hallo! Bij mij staat deze functie aangevinkt en ik wel ‘m juist uit hebben staan om mn teksten in pagina’s te kunnen opmaken. Echter als ik het vinkje uitvink en opsla, springt ie automatisch weer aan. Iemand raad?
Hi Aukje, bedankt voor je reactie. Je kunt dit normaal gezien oplossen door de plugin te downloaden: Classic Editor. Dit zou het probleem moeten oplossen. Succes!